01 listopad 2014

Setkání na ministerstvu

Autor: Helena Burianová

Na jednání s ředitelkou odboru Mgr. Lenkou Šmídovou dne 29. října 2014 jsme se shodli, že Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy a iniciativa Skutečně zdravá škola usilují o stejný cíl, kterým je podpora kvalitního a zdravého školního stravování pro děti a vytváření zdravé kultury stravování ve školách.

Ve stanovisku odboru dalšího vzdělávání a institucionální výchovy ze dne 3. září 2014  (č.j. MŠMT-31467/2014-1), které bylo rozesláno krajským úřadům a jejich prostřednictvím do všech škol v ČR, se  Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy distancovalo od aktivit iniciativy Skutečně zdravá škola zaměřených na vytvoření sítě koordinátorů v regionech.

Ujišťujeme školy a všechny zainteresované osoby, že iniciativa Skutečně zdravá škola nemá v úmyslu vykonávat ve školách činnosti, které přísluší státním orgánům. Síť koordinátorů, kterou plánujeme vytvořit, představuje skupinu kontaktních osob, vyškolených v Programu Skutečně zdravá škola, které budou zprostředkovávat informace o tomto programu, nabízet metodické materiály a podporu školám, které budou mít zájem se do programu zapojit.

Na jednání s ředitelkou odboru Mgr. Lenkou Šmídovou dne 29. října 2014 jsme se shodli, že Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy a iniciativa Skutečně zdravá škola usilují o stejný cíl, kterým je podpora kvalitního a zdravého školního stravování pro děti a vytváření zdravé kultury stravování ve školách.

Dle vyjádření paní ředitelky Šmídové neznamená vydané stanovisko ze strany ministerstva v žádném případě zákaz nebo nedoporučení spolupráce škol s iniciativou Skutečně zdravá škola a je plně v kompetenci ředitelů a ředitelek, případně školských rad, zda s iniciativou spolupráci naváží či nikoli, při respektování zákonných norem a předpisů.

Zpět na aktuality

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací