16 říjen 2018

Program Skutečně zdravá školka v lesních školkách a klubech

Autor: Skutečně zdravá škola

Program Skutečně zdravá školka úspěšně realizuje řada lesních školek a lesních klubů. Oba vzdělávací programy se ideálně doplňují.

Oba programy kladou důraz na osobní prožitek, pobyt v přírodě, dobré jídlo zblízka a získávání praktických dovedností. Lesní školky jsou nejen velmi aktivní v plnění kritérií programu Skutečně zdravá školka, některé dokonce již plní bronzovou či stříbrnou úroveň kritérií. Například Lesní klub Oříšek z Hovězího ve Zlínském kraji se nedávno stal stříbrnou skutečně zdravou školkou. V Královehradeckém kraji se nedávno podařilo splnit bronzová kritéria Lesnímu klubu Lesokruh z Třebechovic pod Orebem.

Skutečně zdravá škola také spolupracuje s Asociací lesních mateřských škol, některé školy a školní jídelny zapojené do programu Skutečně zdravá škola jsou dodavateli stravování pro děti v lesních mš.

Seznam lesních školek a klubů zapojených do programu Skutečně zdravá školka: Dětský přírodní klub Kosí hnízdo z Prahy 5, Hvězdy v lese z Prahy 6, Lesní klub Lesokruh z Třebechovic pod Orebem, Lesní klub Letohrad, Lesní klub Oříšek z Hovězího, Lesní klub Skaláček ze Sedmihorek, Lesní klub sOOvička z Prahy – Kolovrat, Lesní klub U tří soviček z Písku,  Lesní kmen Žití ze Senohrab, Lesní kruh z Ochozu u Brna, Lesní mateřská škola Venku z Ústí nad Labem, Lesní mateřská školka Žijem lesem z Tábora, Lesní MŠ a ZŠ Devětsil z Kamenice, Lesní školka Berounka z Druztové, Lesní školka Lišákovo doupě v Hořicích, Lesní školka Nad Klenicí v Mladé Boleslavi, LMŠ Lesní Skřítci z Bílovic nad Svitavou, LMŠ Petrklíč z Moravského Písku a Rožnovská lesní mateřská škola.

Zpět na aktuality

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací