19 prosinec 2014

Program pro školy - pilotní fáze

Autor: Tom Václavík

Spustili jsme přihlašování do pilotního programu Skutečně zdravá škola. Může se do něj přihlásit každá škola, která chce změnit to, co děti ve škole jedí, a která chce pomoci budovat u dětí povědomí o tom, odkud jídlo pochází a co je zdravé a nezdravé.

Spustili jsme přihlašování do pilotního programu Skutečně zdravá škola. Může se do něj přihlásit každá škola, která chce změnit to, co děti ve škole jedí, a která chce pomoci budovat u dětí povědomí o tom, odkud jídlo pochází a co je zdravé a nezdravé.
Součástí programu je úprava nabídky ve školních jídelnách i vzdělávací programy pro děti týkající se potravin a zemědělství obecně. Nejedná se o soubor pravidel nebo závazných nařízení, ale o návod na to, jak lze z obyčejné školy udělat tu Skutečně zdravou zevnitř, se stávajícími zdroji a financemi. Iniciativa Skutečně zdravá škola bude při změně nápomocná. Program se inspiruje především velmi úspěšným projektem Food for Life, do kterého je aktuálně zapojeno více než 5 000 škol ve Velké Británii.
Do programu bude v pilotní fázi vybráno 15 škol po celé zemi a budou program testovat v prvním pololetí 2015. Hlásit se mohou do konce ledna 2015. Pokud tedy chcete, aby se přihlásila škola, do které chodí právě vaše děti, přesvědčte o tom vedení školy. Více informací i přihlášku najdou na našem novém webu.

Zpět na aktuality

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací