03 září 2018

Přípravy na nový školní rok vrcholí i v jídelnách

Autor: Skutečně zdravá škola

23. srpna dorazilo do Hradce Králové 14 pracovníků školních jídelen ze šesti vybraných škol KHK. Pod vedením zkušené lektorky Olgy Chlápkové zkoušeli, jak připravit dětem chutně luštěniny, obiloviny a zeleninu. Paní kuchařky a páni kuchaři nachystali nejen slané obědy, ale vyzkoušeli i sladké pokrmy.

Na gastronomický seminář navazoval kulatý stůl s oslovenými zemědělci, lokálními dodavateli a producenty. Protože je nyní na polích nejvíc práce, dorazili jen tři zástupci oslovené skupiny, ale i tak došlo k navázání několika spoluprací pro nový školní rok.

Na setkávání tohoto typu není přínosné jen samotné vaření, ale především sdílení zkušeností a zážitků z každodenní praxe. Vždy se ukáže, že to, co je někde problematické, mají jinde už vyřešeno. Účastníci školení odjížděli nejen s novými recepturami, ale především s inspirací, jak zvládat některá kritéria Skutečně zdravé školy.

Obě setkání se uskutečnila díky podpoře Královehradeckého kraje, který poskytl na školení finanční prostředky v rámci projektu Školní jídelny KHK vaří z regionálních potravin, aneb Cesta za poznáním může vést i přes talíř.

Realizováno za finanční podpory Královehradeckého kraje.

Zpět na aktuality

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací