26 září 2018

Přijďte se inspirovat na konferenci Skutečně zdravá škola

Autor: Skutečně zdravá škola

V sobotu 10. listopadu 2018 proběhne od 9.30 do 16 hodin v prostorách Impact Hub Praha další konference Skutečně zdravá škola.

Konference je ideální možnost seznámit se s tím, jak funguje program Skutečně zdravá škola a získat inspiraci a poznat příklady z ostatních škol, které program již plní.

V praktických dílnách lektoři představí konkrétní metodiky a aktivity vhodné pro zařazení do vyučování. Budeme diskutovat s odborníky o možnostech využití ekodrogerie ve školách, zabývat se konkrétními otázkami vaření ve školní kuchyni, a mnoha dalšími zajímavými tématy, viz program konference.

Na konferenci budou též představeny příklady dobré praxe ze škol. Mateřská škola Pastelka Liberec představí své zkušenosti s práce s dětmi, budování a upevňování spojení mezi jídlem a zdravím. Jak využívat školní zahradu ve vyučování se dozvíte z příkladu Základní školy Zbiroh. Jak mohou spolupracovat učitele a žáci s kuchařkami školní jídelny vám představí ZŠ a MŠ Malšice. A zkušenosti ze spolupráce mezi školní jídelnou a místními farmáři představí Mateřská škola Hudcova z Brna.

Jako vždy i letos na závěr konference předáme ocenění školám, které letos získaly bronzový, stříbrný nebo zlatý certifikát. Slavnostního předávání se zúčastní také pan Pavel Maurer, vydavatel prestižního průvodce po tuzemských restauracích a organizátor gastronomického festivalu Prague Food Festival.  

Budete také moci ochutnat skutečně zdravý oběd. Vstup na konferenci je zdarma. Nezapomeňte se včas registrovat prostřednictvím online formuláře.

Akce probíhá pod záštitou předsedy Výboru pro zdravotnictví a bydlení Hlavního města Praha pana Miloše Růžičky a za finanční pomoci Hlavního města Prahy, Ministerstva zemědělství a Státního fondu životního prostředí.

Zpět na aktuality

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací