24 duben 2018

Praktický seminář pro kuchařky se konal v Ústí nad Orlicí díky donátorům Burzy filantropie a dalším sponzorům!

Autor: Skutečně zdravá škola

Ve čtvrtek 12. dubna 2018 odpoledne se v tělocvičně Základní školy Bratří Čapků v Ústí nad Orlicí konal praktický seminář vaření pro vedoucí školních jídelen a kuchařky okresu, který byl realizován na základě úspěchu projektu spolku Skutečně zdravá škola na Burze filantropie v říjnu 2017 tamtéž.

Projekt “Skutečně zdravé vaření ve školách v okrese Ústí nad Orlicí” podpořili: společnost IVECO BUS, obchodní družstvo KONZUMměsto Ústí nad OrlicíPardubický kraj a města Žamberk a Letohrad. Ti všichni tedy vidí smysl v podpoře dalšího vzdělávání paní kuchařek ve svém okolí, které tak bude mít další vliv na děti stravující se ve školách v okrese.

Celkem se na semináři nazvaném “Vaříme z čerstvých sezónních surovin podle zásad Skutečně zdravé školy” (psali jsme zde) setkalo téměř 30 pracovníků školních kuchyní (z toho jeden muž) z více než deseti škol a také zástupkyně jednoho z donátorů. Semináře se zúčastnily školy zapojené do projektu Skutečně zdravá škola, ale i ty nezapojené, které zdravé vaření evidentně zajímá. Někteří přihlíželi, 24 z nich se účastnilo aktivně. Rozdělili se do skupinek na 8 postavených ostrůvků s již připravenými indukčními plotnami, nádobím a jednotlivými surovinami, které potřebovali k vaření seminářového menu. 

Tento typ semináře vaření na pódiu (je určeno lektorovi) a na ostrůvcích je náročný. Nejen prostorově, potřebným elektrickým jištěním, kuchyňským vybavením, gastronomickým zařízením, přípravou surovin na jednotlivá stanoviště pro všechna jídla dopředu, ale i časově (jedná se o instalaci od brzkých dopoledních hodin a následnou demontáž). Obrovský dík tak náleží společnosti Hofmann Bohemia – partner gastronomie, s.r.o., kteří zdarma poskytli veškeré vybavení a profesionální technické gastro zařízení Rational, Bartscher a Dynamic, na kterých zúčastnění aktivně vařili. Průběžné představování konvektomatů, zařízení na mletí masa, krájení zeleniny apod. bylo pod vedením šéfkuchaře Hofmann Bohemia Hermanna Salzera, který byl celou dobu také přítomen.

Další velké díky patří Základní škole Bratří Čapků, kde nám s konáním tohoto semináře vyšli velmi vstříc, a dále všem pomáhajícím ze školy pak přímo na místě.

Praktické semináře vaření jsou bezesporu tou nejlepší cestou, jak paní kuchařky naučit vařit zdravá a chutná jídla zdravým (či racionálnějším) způsobem, a jak jim ukázat, že se nových surovin nemusí bát a že vlastně chutnají skvěle, pokud vědí, jak s nimi pracovat a jak je správně dochutit. Lektorka Skutečně zdravé školy, Olga Chlápková, která seminář vedla, se zabývá zdravou výživou a zdravým vařením vůbec již roky, jednak ve své rodině, ale v posledních několika letech i jako vedoucí školní jídelny jak v mateřské, tak i v základní škole. Proto má na kurzech vaření kuchařkám co předat: jídla, která se vařila, byla již na dětech prověřená.

A co vlastně znamená vaření podle Skutečně zdravé školy přímo v praxi? Program Skutečně zdravá škola má přesně vymezené nepovolené přísady, které by se v zapojených kuchyních neměly vyskytovat… To je pro někoho možná limitující, někomu zase tento seznam ale udává řád, jak se v jednotlivých aditivech vyznat. Skutečně zdravá škola ale především chce, aby se ve školních kuchyních vařilo ze základních surovin - tedy minimalizovat používání polotovarů a různých směsí – a nakupovat od místních producentů čerstvé a sezónu respektující suroviny. A pak nelze udělat chybu! A dětský (i dospělý) strávník ocení opravdovou chuť jídel.

Školy zapojené v programu nemění svým strávníkům jídelníčky ze dne na den a už vůbec nevyřazují jídla klasická, která jsou dětmi tak oblíbená. Snaží se ale o jeho racionalizaci – třeba tím, že kuchařky přestanou používat nezdravou bílou mouku a začnou zahušťovat zeleninou či luštěninami. A i to je způsob, jak do dětí dostat to zdravé, aniž by vlastně poznaly rozdíl. Podívejte se na doporučení na přípravu pokrmů dle Skutečně zdravé školy - Desatero školní kuchyně.

Cílem semináře v Ústí nad Orlicí bylo tedy ukázat zdravé a chutné vaření z čerstvých sezónních surovin, které jsou k dispozici z blízkého okolí nebo alespoň české. Termín konání semináře sezóně velkého množství čerstvé zeleniny a ovoce samozřejmě příliš nepřál, ale taková je situace i v českých školních jídelnách. Nicméně ještě stále je v dubnu možnost sehnat některé české uskladněné plodiny. 

Zástupci ze zúčastněných škol byli ze škol mateřských i základních, proto byla skladba jídel navržena s ohledem na tuto skutečnost. Součástí menu tedy byly i 2 druhy pomazánek, dále polévka ze seitanu, 2 varianty – zeleninová a masová – lasagní, salát se zálivkou a dezert z žitné trhanky.

Byly použity základní suroviny a koření od Skutečně zdravých dodavatelů jako je firma PRO-BIO, s.r.o.Country life, s.r.o. a Sonnentor. Dále se vařilo z ryby Sumečka afrického od FISH Farm Bohemia, s.r.o., med na doslazení dezertu od Lenky a Milana Skalických z Kamenice u Žamberka, seitan od Sunfood, s.r.o., Dobruška či český modrý mák od BIO NEBIO, s.r.o.

Společnost MK Fruit, s.r.o., Šumperk, velkoobchod zeleniny a ovoce a dodavatel programů Ovoce a zelenina do škol a Mléko do škol zdarma dodala perfektně opracovanou a připravenou zeleninu a ovoce a mléko. Firma MASOEKO, s.r.o. z Kunčic, Letohradu, zdarma dodala kvalitní hovězí maso na přípravu lasagní. Bílý smetanový jogurt byl zdarma poskytnut společností Choceňská mlékárna, s.r.o.. A balené čaje Apotheke v bio kvalitě zdarma poskytla firma MEDIATE, s.r.o. z Dolních Libchav. Všem našim sponzorům surovin také velmi děkujeme!

Účastníci semináře byli podle poskytnuté zpětné vazby s vařením spokojeni a stejně tak spokojeni s úsměvem a z ochutnávek připravených pokrmů i odcházeli; pevně tedy věříme, že nová jídla ve školách hned vyzkouší. Všichni obdrželi manuál obsahující receptury jednotlivých pokrmů a také návody, jak plnit kritéria SZŠ, které se týkají školní kuchyně.

Paní kuchařky jsou srdcem programu Skutečně zdravá škola; jejich úloha je neoddiskutovatelná a dopad na zdraví dětí, resp. jejich ovlivnění, může být obrovský. Je nutné ale podotknout, že jakékoliv snahy paní kuchařek o změnu v jídelníčku je třeba ve škole řešit komplexně – ve výuce o nových surovinách, lekcemi (zdravého) vaření, pěstováním na školní zahradě, systematickou prací s rodiči (neustálou osvětou)... Třeba tak, jak to je nastaveno v programu Skutečně zdravá škola, který školy přesně vede ke kýženému cíli. K cíli, kterým pomalu, ale jistě, můžeme měnit zavedené praxe a učit novému.

Další fotogalerii naleznete na webu ZŠ Bratří Čapků zde.

Reportáž regionální televizní stanice OIK můžete shlédnout zde

Hanka Murphy, koordinátorka programu v Pardubickém kraji

Zpět na aktuality

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací