29 květen 2018

Praktické vaření táhne

Autor: Skutečně zdravá škola

22. května 2018 zprostředkovala Skutečně zdravá škola setkání, které považuje za hodně důležité. Chceme, aby se žáci více zapojovali do praktického vaření, chceme, aby se vyznali v surovinách, uměli číst etikety na potravinách, uměli si poradit s recepty. Rádi bychom také, aby se někteří z nich pro kuchařinu nadchli.

První krok už nastal. S nápadem na společné sdílení zkušeností v rámci praktického vaření jsme oslovili Střední odborné učiliště Gastronomie U krbu v Praze. Díky vstřícné paní ředitelce Kateřině Mrvové a pedagožce Janě Jančárkové mělo šest žáků deváté třídy ZŠ ing. Plesingera Božinova z Neratovic možnost zapojit se do tandemového vaření se studenty  3. ročníku tohoto odborného učiliště.

Tyhle laborky, jak tady předmět aplikovaná technologie v praxi familierně nazývají, byly před závěrečnými zkouškami pro šest  studentů SOU posledními. A my jsme s překvapeními zjistili, že žáci základních škol o tento typ praktického semináře mají zájem. V novém školním roce se zde, v krásném areálu SOU U krbu , budou týden co týden střídat šestičlenné skupiny sedmáků, osmáků či deváťáků.

Setkání první

Čekala nás tříhodinová praxe, kde se především vaří, ale také edukuje.  Společným úkolem bylo vyhotovení kompletního menu: studeného a teplého předkrmu, hlavního chodu, dezertu.

Bílé pláště, zástěry, pokrývky hlavy a dlouhé kalhoty jsou s ohledem na bezpečnost a hygienu provozu nutností. Stejně tak nenalakované nehty u slečen.

Po zahájení, v přípravné fázi, zavládl mírný zmatek, přeci jenom nás byl dvojnásobný počet.  Pak se ale kluci a holky v tandemech sehráli a všechno probíhalo dle plánu.  Paní Jana Jančárková, odborný pedagog tohoto předmětu, přítomné skvěle usměrňovala a dávala potřebné rady. Tempo nesmělo uvadat. Nastudovat recepturu, připravit suroviny, nezbytné náčiní a uvařit či upéci svoji část kompletního menu zabralo opravdu tři hodiny.

Závěr vaření je spojen s úklidem pracovních prostor, kuchyň je potřeba uvést do původního stavu a tady se projevil profi přístup hostitelů. Pro ně byl úklid naprostou samozřejmostí, zatímco naši deváťáci už byli notně znaveni.

Tomáš, Terka, Vanesa a Sára – zástupci bronzové neratovické SZŠ -  hodnotí  první praktickou zkušenost tohoto druhu pozitivně. Tomáš, který se se na kuchařinu hlásí, se od kolegy Dominika naučil fígl, jak rychle a efektivně krájet zeleninu a očistit lososa. Terka s Vanesou se shodly na tom, že kuchařina je těžká práce s hromadou nádobí a ještě všudypřítomným horkem. Pravda, bylo nás v kuchyni třináct kuchtíků, a k tomu v provozu několik sporáků, konvektomat a myčka.

A Sára, kterou paní Jana ohodnotila „na jedničku“, říká:

"Myslím si, že vaření se moc vydařilo. Ve skupinkách, do kterých jsme byli rozděleni, vládla pohodová atmosféra a vždy jsme dostali odpověď na náš dotaz. I když se mi to už nejspíše nesplní, jelikož letos odcházím, tak bych se podobné akce ještě ráda zúčastnila."

Skvělé! Díky všem zúčastněným -  žákům ZŠ ing. Plesingera Božinova  a jejich pedagogickému doprovodu  Tereze Bicanové, studentům 3. ročníku SOU Gastronomie  U krbu, pedagožce Janě Jančárkové  a především paní  ředitelce Kateřině Mrvové za možnost uskutečnit toto první pilotní praktické vaření.

Karolina Kallmünzerová, květen 2018, Praha

Zpět na aktuality

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací