10 srpen 2017

Nová vzdělávací farma pro školy ze Zlínského kraje

Autor: Skutečně zdravá škola

Seznam vzdělávacích farem se rozrůstá o další farmu, tentokrát ve Zlínském kraji.

Farma Horní konec je malá venkovská farma dvou mladých nadšenců nacházející se na úpatí Hostýnských vrchů při okraji Kelečské pahorkatiny v malé vesničce Police, 7 km od Valašského Meziříčí, začala vznikat pomalu v roce 2016 chovem masného skotu a dvou koz - Lízy a Míši. Později se přidaly i černé východofríské ovečky Kiki a Maki, dva poníci Míša a Zef a stádo koz i krav se poměrně rychle rozrostlo. A jelikož se o tyto radosti rádi podělíme, pořádáme exkurze, zážitkové programy i praktickou environmentální výchovu pro školky, školy i širokou veřejnost.

Děti si na farmě mohou prohlédnout a nakrmit zvířátka, projet se na ponících, případně si zkusit být "farmářem na vlastní kůži". V současné době se pracuje na vybudování minimlékárny s nabídkou kozího mléka a mléčných výrobků z vlastní produkce zahrnující sýry, syrovátku, kefír, jogurt i tvaroh.

Webové stránky: www.farmahornikonec.cz

Detailní popis a nabídka zde

Zpět na aktuality

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací