29 květen 2018

Na návštěvě…

Autor: Skutečně zdravá škola

MŠ Minisvět Mrač slaví v červnu kulaté jubileum. Gratulujeme!

„Pojďte, provedu vás, přivítal mě s úsměvem Petr Kucek ve vstupní hale s recepcí, bude nám stačit patnáct minut“. Prohlídka MŠ MiniSvět Mrač, která v červnu oslaví deset let své existence, se protáhla, ale stála za to. Moderní ekologická novostavba, v níž manželé Kuckovi  provozují mateřskou školku, je šitá dětem na míru.

Přízemí

Rozlehlá vstupní hala s recepcí slouží jako místo k setkávání  –  na stěnách visí fotografie z realizovaných aktivit školky a hlavních aktérů – dětí. Čarodějnický rej, plavání, projektový den, výlet na farmu – tady děti rodičům vyprávějí, co zažily, a fotografii, která se jim líbí, si mohou odnést domů. Pro rodiče je na recepci připraven časopis Školáček, na nástěnce pak aktuální informace k výuce i školnímu vzdělávacímu programu.

V přízemí se nacházejí čtyři barevně odlišené třídy. Žlutá pro nejmenší od dvou let, zelená s prvky montessori, červená a modrá. Na stěnách visí ukázky miniprojektů, na nichž děti pracují s rodiči doma. Výsledky pak prezentují kamarádům ve třídě.

Rozlehlá tělocvična kousek od recepce je místem konání dopoledních i odpoledních sportovních aktivit – judo pro děti, opičí dráha, horolezecká stěna, jóga. „Snažíme se přispět k výchově zdravé generace, která umí říci svůj názor a nepodléhá vzorům, snažíme se ve školce vytvářet prostředí, kde   děti zažijí  úspěch a vše je  založeno na přátelství, úctě a lásce," dodává Mgr. Monika Kucková, ředitelka mateřské školky.

Suterén

V moderně vybavené kuchyni kraluje paní Veronika. Vaří se až 150 jídel denně – pro děti a zaměstnance školky, zbylí strávníci jsou většinou z řad rodičů. Paní Veronika zná všechny děti jménem, sleduje trendy ve stravování a vaří prý fenomenální polévky. Mají vlastní pekárničku, pečou i bezlepkové chlebíky … 

Stoluje se ve třídách, kam se na předehřátých talířích jídlo rozváží. A že dětem chutná, je zřejmé z pohledu na prázdnou nádobu na odpad.

V suterénu je umístěna výtvarná dílna pro děti. Zdobí ji půvabná mozaiková stěna vytvořená samotnými dětmi. Dále se zde  nacházejí keramická pec a také sauna, využívaná 1x týdně dětmi , k dispozici  je ale i rodičům..

Propojení místní komunity zvládli Kuckovi na jedničku  – pro rodiče  nabízejí  rekvalifikační kurzy a sportovní aktivity,  jako  je jóga, pilates, mohendžodáro nebo třeba masáže – časy nabízených aktivit  korespondují s příchodem a odchodem dětí  do školky

Zahrada

Příjemná, rozsáhlá, s venkovním multifunkčním sportovištěm, mlhovištěm, vyvýšenými záhony. Brzy přibude i badatelské centrum, které vznikne díky projektu Zahrada dětem. Skupinka dětí tu právě konverzuje anglicky, ta druhá provozuje cvičení, a že se na zahradě i baští? Ano, a jak dětem chutná!

Návštěva je u konce, ještě si všimnu, že bezbariérový přístup je samozřejmostí a hostitel dodává, že součástí školky je lékařská péče. Rodiče mají možnost s paní doktorkou průběžně konzultovat zdravotní stav dětí i případné náhlé zdravotní indispozice.  

Před školkou je zaparkován školní minibus. Každý den v 8, ve 13 a mezi 16 až 17 hodinou sváží a rozváží děti v případě, že rodič prostě nemůže.

 Vážení a milí, blahopřejeme k deseti krásným a příkladným létům vaší činnosti, nechť se vám daří!

Karolina Kallmünzerová, květen 2018, Mrač

Zpět na aktuality

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací