10 září 2016

Kuchařky z Mateřské školy Zahrádka Varnsdorf se účastnily našeho celodenního školení

Autor: Skutečně zdravá škola

24.8. 2016 se vařilo v MŠ Zahrádka pod taktovkou dvou lektorek - Kateřiny Halamové a Daniely Lamberské.

Své síly spojily dvě mateřské školky - MŠ Zahrádka a MŠ Čtyřlístek z Varnsdorfu. V obou školkách proběhly na konci června nejprve analýzy, které vyhodnotily současný stav a pomohly školkám ušít na míru recepty, které hned na začátku školního roku kuchařky mohly zkusit v praxi.

Účastnily se ředitelky školek, učitelky a kuchařky. Peklo se, vařilo i blanšírovalo, na sladko i na slano, mezi hlavní suroviny patřily sezónní zelenina a ovoce, obiloviny, luštěniny a alternativy masa, nechyběly ani čerstvé bylinky. Kuchařky si vyzkoušely uvařit např. knedlíky na různé způsoby, pečený seitan s dýní, ciznový guláš, zelný salát s řepou, "škvarkovou" pomazánku z pohanky, cizrnový humus, ovesný flapjack, jahelník se švestkami a jablky, domácí granolu, datlový perník a mnohé další.

Vše probíhalo v pohodové a přátelské atmosféře. Školení poctila svoji návštěvou i Česká televize pro natočení krátké reportáže, místostarosta města Varnsdorf Rolanda Sollocha a místní reportér Ivo Šafus. Příjemným zpestřením celodenního vaření byla ochutnávka společně připravených dobrot.