10 září 2016

Kuchařky z Mateřské školy Zahrádka Varnsdorf se účastnily našeho celodenního školení

Autor: Skutečně zdravá škola

24.8. 2016 se vařilo v MŠ Zahrádka pod taktovkou dvou lektorek - Kateřiny Halamové a Daniely Lamberské.

Své síly spojily dvě mateřské školky - MŠ Zahrádka a MŠ Čtyřlístek z Varnsdorfu. V obou školkách proběhly na konci června nejprve analýzy, které vyhodnotily současný stav a pomohly školkám ušít na míru recepty, které hned na začátku školního roku kuchařky mohly zkusit v praxi.

Účastnily se ředitelky školek, učitelky a kuchařky. Peklo se, vařilo i blanšírovalo, na sladko i na slano, mezi hlavní suroviny patřily sezónní zelenina a ovoce, obiloviny, luštěniny a alternativy masa, nechyběly ani čerstvé bylinky. Kuchařky si vyzkoušely uvařit např. knedlíky na různé způsoby, pečený seitan s dýní, ciznový guláš, zelný salát s řepou, "škvarkovou" pomazánku z pohanky, cizrnový humus, ovesný flapjack, jahelník se švestkami a jablky, domácí granolu, datlový perník a mnohé další.

Vše probíhalo v pohodové a přátelské atmosféře. Školení poctila svoji návštěvou i Česká televize pro natočení krátké reportáže, místostarosta města Varnsdorf Rolanda Sollocha a místní reportér Ivo Šafus. Příjemným zpestřením celodenního vaření byla ochutnávka společně připravených dobrot.

Zpět na aktuality

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací