26 červen 2015

Inspirace z pilotních škol programu Skutečně zdravá škola

Zahradní slavnost na ZŠ Duhovka v Praze.

Dne 19. června proběhla v ZŠ DUHOVKA na Praze 6 zahradní slavnost za velké účasti rodičů a jejich dětí.

Škola je zapojena do programu Skutečně zdravá škola a tak přítomné rodiče velmi zajímalo, co projekt obnáší a jaké změny nastanou ve školní kuchyni. Školní koordinátor a vedoucí školní kuchyně pan Němeček rodiče ujistil, že vysoká kvalita nabízených pokrmů ve školní jídelně bude zpestřena o další kvalitní suroviny z lokální produkce a zdravé receptury.

Slavnost se povedla a všem chutnalo. Každá třída dostala za úkol vyrobit a posléze nabízet rodičům zdravé občerstvení. A co se ochutnávalo? Červená čočka se sušenými rajčaty, rajčata plněná bulgurem, kuskus s fazolemi a cizrnou, grilovaná zelenina, jogurtové dresingy a jiné pochoutky, vše doplněno o kváskový chléb žitný, špaldový a sezamový v bio kvalitě. Děti ještě před prázdninami vlastnoručně zasadily bylinky, které v září provoní celou kuchyň.