10 říjen 2015

Informační vzdělávací seminář Skutečně zdravá škola v Ostravě

Zveme vás na informačně vzdělávací seminář Skutečně zdravá škola 26. listopadu 2015 v Ostravě.

Přidejte se do sítě Skutečně zdravých škol, které usilují o zlepšování kultury stravování a výživy na školách. Skutečně zdravá škola je komplexní program aktivit a hodnocení, který vám pomůže vytvořit chutné a zdravé školní stravování, obohatit vzdělávací program o praktické aktivity pro vaše žáky a propojit se s místní komunitou.

Seminář vám představí:

• základní pravidla fungování Programu Skutečně zdravá škola
  • jak se do programu zapojit
  • jak co nejlépe využívat pomůcky a návody při naplňování kritérií

Program semináře:

13.00 – 13.30

Margit Slimáková: Zdravá výživa dětí - jak strava ovlivňuje zdraví, chování a učení dětí, co to je zdravá výživa - snadná pravidla pro každého, jak děti učit zdravě jíst, vysvětlení doporučení Skutečně zdravé školy.

13.30 – 14.00

Karolina Kallmünzerová:  Základní pravidla fungování programu Skutečně zdravá škola – jak plnit kritéria, jak využívat pomůcek a návodů.

14.00– 14.15

Tomáš Václavík: Food for Life – inspirace SZŠ – představení britského programu, představení metodiky Jedeme na farmu – jak naplánovat a realizovat úspěšnou spolupráci s místní farmou

14.15 – 14.30

Dana Václavíková: Školní zahrada – jak vytvořit skutečně zdravou školní zahradu a využít ji pro vzdělávání o jídle

14.30 – 15.00

Otázky a odpovědi, diskuse

Místo konání:

Velký sál zastupitelstva, Magistrát města Ostravy, Prokešovo náměstí 1803/8, Ostrava

Vstup na seminář je volný a zdarma.

V případě zájmu o účast se hlaste prosím na karolina@skutecnezdravaskola.cz