31 leden 2019

Česká ekodrogerie do škol

Autor: Skutečně zdravá škola

Představujeme vám a doporučujeme česko-slovenského výrobce ekodrogerie společnost TIERRA VERDE. Tato společnost je výrobcem ekodrogerie YELLOW & BLUE a dodává bezplastové pomůcky nejen pro domácnosti, ale i pro školy, firmy, restaurační a ubytovací zařízení.

Škola jako ze škatulky a k tomu příjemné vědomí, že nezatěžujete sebe, děti, zaměstnance, ani planetu zbytečnou chemií. 

Běžná drogerie obsahuje syntetické chemikálie jako například ropné deriváty, chlor, syntetické parfémy, barviva a konzervanty, které mohou být dráždivé, toxické nebo alergenní a mohou negativně ovlivňovat nervový systém.

Česká společnost Tierra Verde vám nabízí možnost, jak tuto chemickou zátěž omezit  

Ekodrogerie YELLOW & BLUE je vyvíjena v souladu s konceptem chemického minimalismu – typickými surovinami jsou extrakt z mýdlových ořechů, kyselina citronová, soda, přírodní silice a další účinné, a přitom nezávadné a v přírodě snadno odbouratelné složky.

  •  Je proto vhodná tam, kde tráví čas malé děti, lidé s alergiemi nebo astmatem.
  •  Nezatěžujete naši planetu syntetickou chemií
  •  Produkty YELLOW & BLUE nejsou testované na zvířatech.

Více informací najdete na webu v záložce EKOŠKOLA, kde si můžete stáhnout MANUÁL PRO EKOLOGICKÝ ÚKLID ve školách v pdf. 

Ekodrogerii YELLOW & BLUE můžete vyzkoušet díky STARTOVACÍMU BALÍČKU, který je k objednání zde

Pro všechny Skutečně zdravé školy jsme domluvili partnerskou slevu 15 až 25 % z jejich maloobchodního ceníku.  

  • možnost: sleva 15 % - ekodrogerie určena pouze na úklid ve škole
  • možnost: sleva 25 % - ekodrogerie určena na úklid ve škole + přeprodej rodičům a zaměstnancům školy, možnost hromadných nákupů či vytvoření stáčírny

Na jejich webu najdete podrobnější informace k ekologickému úklidu ve školách i s referencemi:

https://eshop.tierraverde.cz/ekoskola

DALŠÍ POMŮCKY PRO ŠKOLY – obaly na sešity šité z obalů od jedlé sody

ZÁKLADNÍ ŠKOLA A MATEŘSKÁ ŠKOLA OBCE ZBYSLAVICE

Jsme zapojeni v programech Škola podporující zdraví, Skutečně zdravá škola, Ekoškola a Škola pro udržitelný rozvoj. Usilujeme o to, aby provoz školy byl co nejšetrnější a dopad na životní prostředí co nejmenší, proto byl jen krůček k tomu, abychom začali používat eko čistící prostředky Tierra Verde.  Konkrétně používáme pomerančový odmašťovač a universální čistič. Chceme tak šetřit nejen životní prostředí, ale i naše zdraví a zdraví našich dětí.

Mgr. Iveta Buryanová, ředitelka školy, www.zszbyslavice.cz

Zpět na aktuality

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací