16 duben 2018

Biopotraviny ve školních jídelnách - příklady z praxe skutečně zdravých škol

Autor: Skutečně zdravá škola

V rámci Festivalu Evolution 2018 byl jeden blok přednášek s názvem "Od vidlí až po vidličku" věnovaný ekologickému zemědělství a biopotravinám. Přinášíme vám kompletní video záznam z přednášky zástupců skutečně zdravých škol.

Cílem bloku bylo, aby jeho návštěvníci mohli nahlédnout, jak to chodí na farmě, v obchodní společnosti a nakonec i v kuchyni. V našem případě na farmě rodinné, ekologicky hospodařící, dál ve společnosti s čtvrt století dlouhou tradicí distribuce biopotravin v Čechách a v kuchyni jídelen pro školy a mateřské školky. 

Nebyla by to tak úplně nadsázka, kdybychom o čtyřech ženách, které přijaly pozvání prezentovat svoje zkušenosti v přednáškovém bloku Od vidlí po vidličku, napsali, že jsou to superheroes školního stravování. Disciplínu, která se v minulém století oblékla do zašlého unifikovaného pláště a cejchu nucenosti, přepisují na příběh o světlejších zítřcích. Ty nejmladší z nás, kteří ze školních lavic zasedají k obědu v jídelnách, krmí čerstvou zeleninou, biopotravinami a zapomenutými plodinami. O kvalitě a jejích výhodách musí leckdy přesvědčit nejen žáky, ale i dospěláky – rodiče, prarodiče a učitele. Logistiku dodávek mají komplikovanější a čeká je i větší počítání, aby se udržely v ekonomických normách. Pro celou věc jim ale srdce tluče a jdou do toho s nasazením, které na vás možná skočí i z videozáznamu jejich příspěvku, ve kterém se dozvíte o starostech i radostech takové práce. A fígl navrch – pokud strávníkům hned zkraje neprozradíte přítomnost jáhel nebo luštěnin, předsudečná hlava zůstane spokojená a všem chutná.

Přednáškového bloku se zúčastnily tři vyslankyně programu Skutečně zdravá škola - Renáta Černá ze ZŠ Dobřany u Plzně, Iveta Garciová z MŠ Semínko Praha a Olga Chlápková z Waldorfské základní školy v Pardubicích. Pro ty, kteří se Festivalu Evolution nemohli zúčastnit, jsme nasnímali přednášky a následnou diskusi na video. 

Týden vaření z biopotravin pro 800 strávníků si zcela dobrovolně naordinovala Romana Opršalová z jídelny v Českém Brodě. Sobotní účastí na přednášce ho rovnou završila. Díky takovým, jako jsou tyhle čtyři houževnaté ženy (a řada dalších), umlkají hlasy, které říkaly „To není možné.“ Jde to logisticky, ekonomicky i chuťově. Inspirujte se a přiveďte zdravou a kvalitní stravu i do jídelen vašich dětí.

Blok přednášek připravila PRO-BIO LIGA v rámci projektu „Vzdělávání a osvěta o ekologickém zemědělství v ČR“, který je financován Ministerstvem zemědělství a podpořen společností KEZ o.p.s.

Zpět na aktuality

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací