03 říjen 2018

ZŠ Litvínov Hamr plní výzvu Miluji jídlo, neplýtvám

Autor: Skutečně zdravá škola

Základní škola Litvínov - Hamr se zapojila do výzvy Miluji jídlo, neplýtvám. Mezi žáky provedli osvětu a přímo ve školní jídelně realizovali dva audity. Přečtěte si, co zjistili a co se jim podařilo.

Ve dnech 17.9 – 21.9. 2018 proběhl v jídelně druhý audit v rámci projektu Miluji jídlo, neplýtvám. Na celý audit opět dohlížel tým žáků z prvního a druhého stupně. Jejich úkolem bylo zjistit, z jakého důvodu žáci nedojídají obědy a kolik zbytků se vyhodí. Dalším úkolem bylo porovnat výsledky obou auditů.

Žáci šetřením zjistili, že v pondělí se odevzdalo 6,3 kg, v úterý 10 kg, ve středu 9,5 kg, ve čtvrtek 9,1 a v pátek 5,3 kg jídla. Dohromady se odevzdalo 40,2 kg zbytků. Při minulém auditu se odevzdalo celkem 64,1 kg. Žáci vypočítali, že se v tomto auditu odevzdalo o 23,9 kg méně. Podařilo se splnit cíl, kterým bylo snížení množství odevzdaných zbytků.

Poděkování patří všem zúčastněným žákům, pedagogům a pracovníkům ve školní jídelně. A také panu školníkovi, který žákům pomáhal vynášet odevzdané zbytky.

Mgr. Michaela Kociánová, Mgr. Daniela Urbanová,