03 srpen 2018

Zahrádkářská osada Hercovka v Praze nabízí vzdělávací aktivity pro školáky

Autor: Skutečně zdravá škola

Zahrádkářská osada Hercovka v Praze zahajuje od září nový vzdělávací projekt pro předškolní a školní děti prvního stupně s názvem Poznáváme všemi smysly.

Jedná se o program na 2 hodiny pro skupinku 12-15 dětí v zahrádkářské osadě Hercovka, Přádova 2087/2, Praha 8 - Libeň. Program je ideálně naplánovaný na jednu společnou schůzku v osadě Hercovka každý měsíc od září do října a od března do června. Každý měsíc s dětmi poutavým způsobem projdeme, co daný měsíc přináší, budeme ochutnávat bio plody a zeleninu, tvořit z přírodních materiálů, uvaříme si na ohni něco dobrého apod.

Cílem programu je vést děti přirozeným způsobem k lásce k přírodě, rostlinám, vodě, životnímu prostředí.

Plánované aktivity:

• popovídáme si poutavým způsobem o včelkách, vzniku života rostlinek,
  • ochutnáme domácí chléb s marmeládou ze zahrádky, jedlé květy,
  • vyrobíme přírodní krém s bylinkami, hmyzí domeček, ptačí hnízdečko,
  • řekneme si o koloběhu vody a významu sluníčka,
  • uvaříme si čaj nebo polévku,
  • budeme hledat poklad,
  • zasadíme rostlinku a budeme se o ni starat,
  • ale především budeme v přírodě...můžeme si zout boty a jen tak chodit v trávě.

V případě zájmu kontaktujte prosím Petru Bednářovou, email: fotopb@seznam.cz, mobil: 604 11 78 11