21 květen 2018

Školení v provozu s šéfkuchařem Michalem Křepelkou v ZŠ a MŠ Volenice

Autor: Skutečně zdravá škola

Dne 16. května proběhlo školení v provozu v menší obci Volenice, okres Strakonice, kam do místní školy a školky dochází 150 dětí. Místní školní jídelna vaří v průměru 170 jídel denně a to včetně svačinek pro MŠ.

Pozvání do provozu školní jídelny přijala Ing. Lenka Pokorná, regionální koordinátorka SZŠ, a pan Michal Křepelka, šéfkuchař stříbrné Skutečně zdravé jídelny Ministerstva zemědělství. Pan šéfkuchař za svou praxi, více jak 30 let, nabral spoustu zkušeností a to i na světové úrovni. Do místní školní jídelny přijel zejména proto, aby paním kuchařkám nejen poradil, jak jdou dělat některé věci jinak, ale také aby jim vlil trochu nové energie do žil. A to se mu opravdu povedlo!

V rámci školení v provozu dostal tým kuchařek pár rad a nových zásad, které jim ušetří jak peníze, tak i spoustu času. Proběhlo i setkání se zřizovatelem a ředitelem školy, kterým byl mimo jiné představen program Skutečně zdravá škola. Na závěr jsme ochutnali uvařený oběd, který pan Křepelka vyhodnotil velmi pozitivně. 

Ve Volenicích jsme však nebyli naposledy, zřizovatel pro tým kuchařek objednal i praktické celodenní školení pro kuchařky.

Děkujeme týmu kuchařek, panu starostovi, paní místostarostce i panu řediteli za jejich čas a chuť se pustit do změn. A velké dík patří i panu šéfkuchaři, který si na tento den vzal osobní volno.

Lenka Pokorná, regionální koordinátorka programu Skutečně zdravá škola

Zpět na aktuality

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací