07 listopad 2017

Lipka vyhlásila soutěž „Pěstuj, zkoumej, vyprávěj!“

Autor: Skutečně zdravá škola

Chaloupky, Lipka a spolek Přírodní zahrada společně s rakouským partnerem Natur im Garten v rámci projektu EDUGARD vyhlašují školní soutěž „Pěstuj, zkoumej, vyprávěj!“.

Do soutěže se mohou zapojit školy z Jihomoravského kraje, z Kraje Vysočina a z Jihočeského kraje. Soutěžními týmy jsou třídy nebo zájmové skupiny žáků ve věku 6–15 let.

Hlavními výhrami jsou jednodenní a pobytové ekologické výukové programy v ČR realizované Chaloupkami, pracoviště Baliny, a Lipkou, pracoviště Kamenná, a v Dolním Rakousku v GARTEN TULLN.

Hledáme žákovské projekty, které školy zrealizují ve školním roce 2017/18, jejichž základem je zkušenostní učení „o zahradě v zahradě“. Do soutěže budou zařazeny ty žákovské projekty, které byly iniciovány a zrealizovány třídními kolektivy v rámci vyučování nebo žákovskými kolektivy v rámci volnočasových aktivit školy. Škola může pro účast v této soutěži vymyslet nový žákovský projekt nebo se do soutěže přihlásit s aktivitou/projektem, který je ve škole realizován dlouhodobě. Oceněny budou inovativní projekty žáků, které se mohou stát vzorem pro další školy. Při jejich realizaci je vhodné zohlednit kromě trvalé udržitelnosti a ekologických principů i sociální a ekonomické aspekty.

Detaily soutěže najdete na web stránce Lipky. Uzávěrka přihlášek do soutěže je 25.12.2017