07 listopad 2017

Lipka vyhlásila soutěž „Pěstuj, zkoumej, vyprávěj!“

Autor: Skutečně zdravá škola

Chaloupky, Lipka a spolek Přírodní zahrada společně s rakouským partnerem Natur im Garten v rámci projektu EDUGARD vyhlašují školní soutěž „Pěstuj, zkoumej, vyprávěj!“.

Do soutěže se mohou zapojit školy z Jihomoravského kraje, z Kraje Vysočina a z Jihočeského kraje. Soutěžními týmy jsou třídy nebo zájmové skupiny žáků ve věku 6–15 let.

Hlavními výhrami jsou jednodenní a pobytové ekologické výukové programy v ČR realizované Chaloupkami, pracoviště Baliny, a Lipkou, pracoviště Kamenná, a v Dolním Rakousku v GARTEN TULLN.

Hledáme žákovské projekty, které školy zrealizují ve školním roce 2017/18, jejichž základem je zkušenostní učení „o zahradě v zahradě“. Do soutěže budou zařazeny ty žákovské projekty, které byly iniciovány a zrealizovány třídními kolektivy v rámci vyučování nebo žákovskými kolektivy v rámci volnočasových aktivit školy. Škola může pro účast v této soutěži vymyslet nový žákovský projekt nebo se do soutěže přihlásit s aktivitou/projektem, který je ve škole realizován dlouhodobě. Oceněny budou inovativní projekty žáků, které se mohou stát vzorem pro další školy. Při jejich realizaci je vhodné zohlednit kromě trvalé udržitelnosti a ekologických principů i sociální a ekonomické aspekty.

Detaily soutěže najdete na web stránce Lipky. Uzávěrka přihlášek do soutěže je 25.12.2017

Zpět na aktuality

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací