26 květen 2016

Lesní skřítci z Bílovic oslavili dobré jídlo hrou

Autor: Lesní skřítci z Bílovic nad Svitavou

Lesní skřítci z Bílovic nad Svitavou se také rozhodli připojit ke Světovému dni boje za lepší stravování dětí.

O dobré jídlo se jim starají sami rodiče formou svačin, které by měly respektovat dohodnutá pravidla správného stravování. Obědy jim dováží místní dodavatel, který garantuje, že používá lokální suroviny bez chemických konzervantů.

Zdá se, že Skřítci osvětu nepotřebují, oni ve světě opravdových surovin a jídla žijí. Jenže je dobré už od útlého  věku vědět, že spousta jídla se dá vypěstovat na zahradě, posbírat v lese, že maso je ze zvířat a ty se nějak krmí. A že je dobré míti pestrou a vyváženou stravu. Tak si malí předškoláčci pomocí hry seskládali  Zdravý talíř, ochutnali naklíčené mungo fazolky a prohledali svoji zahradu, co by se v ní dalo na jaře sníst. Na závěr dne pár statných dobrovolníku položilo základy záhonu, kde si vypěstují nějakou svoji zeleninu. Třeba dýni.

Více na www.lesniskritci.cz

Autor fotografie: Jitka Dohnalová, Magdalena Hnilicová

Zpět na aktuality

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací