19 červen 2018

Jak si s plýtváním v jídelně poradili v ZŠ Litvínov - Hamr

Autor: Skutečně zdravá škola

Ve dnech 16.4.-20.4. 2018 probíhal ve školní jídelně audit v rámci projektu Miluji jídlo, neplýtvám.

Během celého týdne byl sestaven tým z žáků 1. a 2. stupně, který měl za úkol zjistit, z jakého důvodu žáci nedojídají obědy. Zapisovali jednotlivé názory a zároveň zvážili zbytky odnesených obědů.

Žáci šetřením zjistili, že se v pondělí vrátilo 20 kg, v úterý 16,1 kg, ve středu 12,7 kg, ve  čtvrtek 9,4 kg a v pátek 5,9 kg jídla. Výsledky auditu zpracovali do grafů, které budou dále sloužit k porovnávání výsledků z příštích auditů.

Poděkování patří všem zúčastněným žákům, pedagogům a pracovníkům ve školní jídelně.

Mgr. Michaela Kociánová, Mgr. Daniela Urbanová

Zpět na aktuality

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací