05 březen 2018

Filmy a výukové materiály k tématu jídlo

Autor: Skutečně zdravá škola

V nabídce dokumentárních filmů projektu Jeden svět na školách jsme nalezli i několik úžasných filmů k tématu jídla a zemědělství:

Meatrix – animovaná parodie na známý sci-fi film odhaluje pravdu o původu masa a o zacházení s hospodářskými zvířaty. Film trvá 4 minuty a je určen pro žáky ve věku 8 až 12 let.

Just eat it –  film se zabývá problémem plýtvání potravinami a způsoby, jak lze plýtvání omezit. Dokumentuje experiment dvou filmařů, kteří se šest měsíců živí vyhozenými potravinami z kontejnerů. Film trvá 33 minut a je určen pro žáky od 13 let.

Meze  - dokument o kolektivizaci československého venkova a perzekuci odpůrců kolektivizace. Poutavé vyprávění rolníka Jana Sedláčka z Valašska doplněné propagandistickými záběry z dobových filmů. Film trvá 23 minut.

Ke každému filmu jsou připojeny metodické materiály a pracovní listy k využití ve výuce. Filmy i výukové materiály jsou dostupné zdarma online na www.jsns.cz.

Jeden svět na školách je jedním ze vzdělávacích programů organizace Člověk v tísni. Prostřednictvím filmů, diskusí a výukových aktivit přináší do škol důležitá témata současného světa i moderních československých dějin a konkrétní příběhy.

Zpět na aktuality

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací