Konference Skutečně zdravá škola

V sobotu 24. října 2015 proběhla na Magistrátu hlavního města Prahy naše první konference. 

Moderovala a konferencí provázela Daniela Drtinová. 

V sobotu 24. října se na konferenci občanské iniciativy Skutečně zdravá škola předávala ocenění školám zapojeným ve stejnojmenném programu. Přihlášené školy plnily podle vzoru britského programu Food for Life kritéria, která směřují k ozdravění školní jídelny a k rozvoji vzdělávání o jídle. V rámci konference školy prezentovaly své úspěchy a proběhlo i nezávislé hodnocení programu Skutečně zdravá škola.

Konference se zúčastnilo na 250 hostů z celé České republiky. 

Akce proběhla pod záštitou ministra životního prostředí pana Richarda Brabce, člena Rady hlavního města Prahy pana Radka Lacka a předsedy Výboru pro zdravotnictví a bydlení Zastupitelstva hlavního města Prahy pana Miloše Růžičky.

Děkujeme všem partnerům, kteří konferenci podpořili

Tisková zpráva a fotografie z konference

Prezentace z konference

Vyjádření účastníka konference: MUDr. Klára Bílková

Dojmy z konference Skutečně zdravá škola aneb “Tohle by u nás tedy nešlo“

Na konferenci Skutečně zdravé školy jsem přijela jako nadšený rodič se zkušenostmi s ozdravěním jídelníčku místní školy. Za řečnickým pultem jsme byli svědky prezentace fenomenálních výsledků  iniciátorů projektu Skutečně zdravá škola a úctyhodných pokroků ve školách.

Nicméně v hledišti jsem  párkrát zaslechla: „Tak tohle by u nás nešlo.“  

Ale proč to jinde jde? Mají lepší děti, lepší rodiče?

Žijeme snad každý na jiném břehu řeky, která nelze přeplavat? Nebo pouze ti jedni obyvatelé vymýšlejí styl a prostředek, jak řeku přeplavat. Kdežto ti druzí pouze zoufají nad teplotou vody, silným proudem a vzájemně se utvrzují v tom, že ta řeka je prostě nepřeplavitelná.

Žijeme v době blogů, kritik, rádi rychle soudíme, hodnotíme, odsuzujeme, rádi  “dobře“poradíme.  Konference a celá akce Skutečně zdravé školy pro mne proto má rozměr jednak profesionální a v neposlední řadě i neocenitelně lidský. Protože vím, že i v dnešní době existují lidé, kteří vezmou do ruky nářadí, postaví loď a přeplují tu pomyslnou řeku...

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací